پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ساعت ۱۴:۵۸

ضرورت احصا فرصت های جدید سرمایه گذاری در استان

به گزارش دیار مشرق 24،سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی صبح امروز در کارگروه اقتصاد و اشتغال استان گفت :در دور جدید سفرهای استانی رییس جمهور فرصت های سرمایه گذاری باید توسط استانها احصا و در حین سفر به اطلاع دستگاه های سرمایه گذاری کشور برسد تا مبنای انتخاب این دستگاه ها قرار گیرد لذا خراسان شمالی به دنبال احصا فرصت های جدید سرمایه گذاری باشد .

 ناصر فخر موحدی با تاکید بر شکل گیری کمیته ای با محوریت ستاد سرمایه گذاری استان با عنوان ارزیابی فرصت های سرمایه گذاری تا ده روز آینده ،افزود: در این کمیته ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در هر شهرستان می تواند بعنوان یک فرصت سرمایه گذاری مطرح شود.

وی ادامه داد : دو سوم نواحی صنعتی فاقد بهره بردار است که بر اساس فرصت های سرمایه گذاری می توان این مورد را نیز در کمیته پیگیری کرد .

فخر موحدی با بیان اینکه توجه شهرداری ها فقط به حوزه اقتصادی است، تصریح کرد: اگر شهرداری ها به دنبال احصا فرصت های سرمایه گذاری باشند دیگر نیازی به معطوف کردن ذهن خود به مسائل اقتصادی همچون اخذ عوارض نخواهند بود و این موضوع تاکنون مورد غفلت واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سرمایه گذاری خارجی ، استانها در شش ماهه نخست سال جاری مورد ارزیابی قرار گرفتند ، گفت : خراسان شمالی با ارائه بیست طرح خارجی رتبه دوم کشوری بعد از استان یزد را بدست آورده که اجرای این فرصت های سرمایه گذاری خارجی به همت مدیران دستگاه های اجرایی متولی استان برمیگردد.

وی افزود : دستگاه های اجرایی و بانک ها با جلب نظر فرمانداران شهرستانها اولویت سرمایه گذاری ها را در هر شهرستان مشخص کنند.

اخبار مرتبط