پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ساعت ۱۱:۲۴

تشکیل پرونده‌ی قضایی برای متخلفانی که از حساب یا دستگاه کارتخوان دیگری استفاده نمایند

در راستای مقابله با فرار مالیاتی، برای تمامی مودیانی که از حساب، کارت بانکی یا دستگاه کارتخوان دیگری برای کتمان درآمد یا اجتناب از پرداخت مالیات استفاده می نمایند، پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

بر اساس اطلاعات سامانه‌ی سوت‌زنی صورت می‌گیرد:

  

تشکیل پرونده‌ی قضایی برای متخلفانی که از حساب یا دستگاه کارتخوان دیگری استفاده نمایند

معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور عنوان کرد: در راستای مقابله با فرار مالیاتی، برای تمامی مودیانی که از حساب، کارت بانکی یا دستگاه کارتخوان دیگری برای کتمان درآمد یا اجتناب از پرداخت مالیات استفاده می نمایند، پرونده قضایی تشکیل خواهد شد.

شنبه، 10 دی 1401 | Article Rating

   

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سعید توتونچی ملکی معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه کارگروه مقابله با فرارمالیاتی سازمان اظهار داشت: برخی گزارشات مبنی بر استفاده از حساب، کارت یا دستگاه کارتخوان دیگری در محل کسب برخی مشاغل که اغلب آنان در حوزه سلامت و درمان هستند، از طریق سامانه سوت زنی بدست سازمان امور مالیاتی کشور رسیده است.

توتونچی ملکی با بیان این مطلب که همه افرادی که درصدد کتمان درآمد و اجتناب از پرداخت مالیات هستند مورد رصد نظام مالیاتی قرار دارند گفت: در راستای اجرای ماده 274 قانون مالیات‏ های مستقیم، دستور رسیدگی با اولویت بالا در این زمینه صادر شده است و پس از حصول اطمینان از صحت موضوع، دفتر حقوقی سازمان، اقدام به تشکیل پرونده قضایی ویژه برای ایشان و ارجاع به قوه قضاییه خواهد نمود تا متخلفین، اعم از صاحبان حساب، کارت یا دستگاه پوز و هم استفاده کنندگان از آن، به اشد مجازات محکوم شوند.

معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: این دسته از مودیان، در رده پرریسک قرار گرفته و علاوه بر اعمال موارد فوق، رسیدگی به پرونده مالیاتی ایشان به شکل سختگیرانه انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط