پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۲/۴ - ساعت ۱:۱۹

یک بیمارستان و هزار مشکل/ زایشگاه بجنورد در شرایط نامطلوب مکانی

این امر موجب نارضایتی مادران و گاهی انتقال آنان به سایر بیمارستان‌ها شده است

زهره روهنده، سرپرست بیمارستان بنت‌الهدی بجنورد اظهار کرد: درصد اشتغال تخت برخی از بخش‌ها مانند جراحی ۸۹.۲۸ درصد و بخش ویژه نوزادان (NICU) ۱۰۴.۸۸ درصد و در برخی ماه‌ها ۱۵۴ درصد هم رسیده است، همچنین درصد اشتغال تخت اورژانس ۳۸۷ درصد است و این امر نشان از مراجعات بالا و نیاز به بهبود فضای فیزیکی دارد.

 

وی افزود: فضای اورژانس باید فضایی مجهز و استاندارد بوده و ورودی مختص به خود را داشته باشد، اما به دلیل کمبود فضا، شرایط استاندارد اورژانس بیمارستانی برای بنت‌الهدی محقق نشده است.

 

روهنده گفت: با توجه به قانون جوانی جمعیت و افزایش آمار زادوولد، اکنون ارائه خدمات درمانی ایمن، مستمر و با کیفیت به بیماران با تأمین فضای فیزیکی مجهز و استاندارد است و تخت‌های بستری بیشتر نیاز است.

 

سرپرست بیمارستان بنت‌الهدی بجنورد گفت: در حال حاضر به دلیل عدم وجود فضا و تخت مناسب، بیماران به دلیل تکمیل بودن ظرفیت تخت‌های بخش بستری، به سایر بخش‌ها انتقال می‌یابند که این امر موجب نارضایتی بیماران شده است.

 

روهنده ادامه داد: سال گذشته نزدیک به ۶ هزار زایمان در این بیمارستان انجام و ۲ هزار و ۷۰۰ نوزاد متولد شده‌اند، حتی افتتاح بخش نوزادان جدید نیز متأسفانه به دلیل نبود فضای فیزیکی مناسب و نداشتن اتاق ایزوله، اتاق مناسب برای استراحت مادران و نوزادان، کارایی استاندارد را ندارد و موجب نارضایتی بیماران شده است.

 

او تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۱۰۰ مورد زایمان دوقلو و ۳ قلو در این بیمارستان انجام شده است و این امر نیازمند فضای بیشتر برای ارائه مراقبت و خدمات به نوزادان و مادران در بخش ویژه است./انتهای پیام

اخبار مرتبط