پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۲/۲۳ - ساعت ۹:۲۸

سید حسن نصرالله: بازدارندگی اسرائیل در تمام جبهه‌ها فروپاشیده است

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله تاکید کرد انگیزه‌های نتانیاهو برای تجاوز جدید به غزه، بازیابی بازدارندگی رژیم اسرائیل است که در تمام جبهه‌ها فروپاشیده است.

به گزارش گروه بین الملل، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در مراسم هفتمین سالگرد شهادت سید مصطفی بدرالدین از رهبران جنبش حزب الله گفت بار دیگر سالروز شهادت شهید سید مصطفی بدرالدین را به خانواده ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

بیشتر بخوانید

دبیرکل حزب الله ادامه داد: به ملت فلسطین و فرماندهان مقاومت و رزمندگانشان درود می‌فرستم و شهادت برادرمان، شیخ خضر عدنان را تسلیت عرض می‌کنم.

وی در ادامه به تجاوزگری رژیم صهیونیستی به لبنان اشاره کرد و افزود سال 1982 میلادی بود که تمام کسانی که گمان می‌کردند اسرائیل در لبنان باقی می‌ماند و لبنان وارد عصر و دوران اسرائیلی شده است، فهمیدند که اشتباه می‌کنند و تمام شرط بندی آنها و فرهنگ(ذلت و تسلیم) فرو پاشید، زیرا مبتنی بر محاسبات غلط بود.

سید حسن نصرالله درباره تجاوزات جدید رژیم صهیونیستی به نوار  غزه گفت این دشمن اسرائیلی است که تجاوزگری به غزه را با ترور فرماندهان شهید سرایاالقدس(شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) و زنان و کودکان آغاز کرد.

وی افزود دشمن، فرماندهان مقاومت را غزه به همراه همسران و فرزندانشان در سایه سکوت جهانیان به قتل می‌رساند.

نصرالله تاکید کرد انگیزه‌های نتانیاهو برای تجاوز جدید به غزه، بازیابی بازدارندگی است که در تمام جبهه‌ها فروپاشیده است.

وی افزود نتانیاهو از طریق این تجاوز به دنبال حل بحران دولتی و بهبود وضعیت ساکنان فلسطین اشغالی است.

دبیرکل حزب الله گفت اشغالگران برای از بین بردن زیرساخت های سرایاالقدس و توانمندی موشکی آن تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد اشغالگران گمان می‌کنند که تجاوزاتشان منجر به تضعیف رهبران جنبش جهاد اسلامی و بهبود بازدارندگی در برابر غزه می‌شود.

دبیرکل حزب الله افزود رهبران و فرماندهان جنبش جهاد اسلامی پس از ترور فرماندهان سرایاالقدس،رفتار دوراندیشانه و آرامی داشتند. آنها با فرماندهان گردان‌های قسام تماس گرفتند تا موضع واحد و یکپارچه‌ای اتخاذ کنند.

نصرالله خاطر نشان کرد عنوان واقعی واکنش مقاومت غزه، اتاق عملیات مشترک گروههای مقاومت است، یکپارچگی و  وحدت گروههای مقاومت، اجازه تحقق اهداف را به اشغالگران نداد.

وی تصریح کرد گروه‌های مقاومت، توانمندی بالایی برای بازسازی سریع زیرساخت های سیاسی و نظامی خود را دارند.

نصرالله تاکید کرد بازسازی سریع زیرساخت های فرماندهی سرایاالقدس، اشغالگران را غافلگیر کرد.

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت رسیدن موشک ها به جنوب تل آویو و قدس اشغالی، اشغالگران را آشفته و سردرگم کرده است.

وی تصریح کرد نبرد  امروز، نبرد حمایت و تضمین  امنیت ملت فلسطین است.

نصرالله گفت موضع مقاومت غزه، یکپارچه و منسجم است و هدف دشمن برای بازسازی بازدارندگی خود را ناکام گذاشت.

وی افزود آنچه امروز در جریان دارد، این حقیقت را به خوبی به دشمن نشان داد که هر گونه عملیات تروریستی بی پاسخ نخواهد ماند و قطعا به رویارویی گسترده منجر خواهد شد.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد نتانیاهو  نمی تواند این دروغ را مبنی بر اینکه توان بازدارندگی اسرائیل را ترمیم کرده، به جامعه اسرائیلی بقبولاند.

وی تاکید کرد نبرد غزه، مهم است و تاثیراتش تنها محدود به نوار غزه نیست، بلکه تمام منطقه را فرا می‌گیرد.

نصرالله گفت ما در تماس دائم با رهبران مقاومت در غزه هستیم و هرگز در ارائه هرگونه کمکی که لازم باشد، تردید به خود راه نخواهیم داد.

دبیرکل حزب الله در ادامه اظهار داشت بازگشت سوریه به اتحادیه  عرب و دعوت از رئیس جمهور اسد به نشست سران عرب یک نشانه و شاخص مهم است، سوریه جایگاه خود را حفظ کرد و موضع و محور خود را هم تغییر نداد.

وی  افزود سفر رئیس جمهور ایران به سوریه تاکیدی بر روابط راهبردی میان ایران و سوریه در سطوح مختلف بود.

نصرالله در ادامه گفت آمریکا به سرقت نفت و گاز سوری ها ادامه می دهد و بر محاصره و قانون سزار پافشاری می کند.

وی تاکید کرد تمام تحولات مثبت در سوریه به برکت ایستادگی رهبری و ارتش و ملت آن حاصل شده است.

نصرالله با تاکید بر ضرورت ازسرگیری روابط لبنان با سوریه گفت اگر حزب الله زمام امور و تصمیم گیری در لبنان را در اختیار داشت، قطعا روابط با سوریه مدت ها پیش احیا شده بود.

دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد ازسرگیری روابط با سوریه به نفع لبنان  است.

نصرالله همچنین بر ضرورت حل پرونده آوارگان سوری از طریق سفر یک هیئت وزارتی امنیتی لبنانی به دمشق و هماهنگی برای حل این بحران تاکید کرد و گفت تصمیم حاکمیتی از طریق هماهنگی با دولت سوریه شرط اصلی برای حل این پرونده است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش اظهار داشت ادعای ارتباط قاچاقچیان مواد مخدر در سوریه با حزب الله، دروغ و ظلم و تهمت است و اگر کمک حزب الله نبود، مقامات لبنانی قادر به مقابله با سوداگران مرگ در لبنان نبودند.

نصرالله  افزود موضع شرعی و جهادی ما، مخالف کمک گرفتن از قاچاقچیان مواد مخدر برای رساندن سلاح مقاومت به فلسطین است.

وی این سئوال را مطرح کرد که چرا اسامی کسانی که در عربستان، کویت،  اردن و دیگر کشورها، مواد مخدر را دریافت می کنند، افشا نمی شود؟.

دبیرکل حزب الله در خصوص موضوع انتخاب رئیس جمهور لبنان هم گفت سلیمان فرنجیه، نامزد تصادفی از نظر ما نیست، بلکه یک نامزد عادی و جدی است.

وی افزود ما هیچ نامزدی را بر دیگران تحمیل نمی کنیم، هر طرفی باید نام مد نظر خود را معرفی کرده و برای انتخاب رئیس جمهور به پارلمان برویم.

نصرالله خاطر نشان کرد دولت پیشبرد امور در لبنان باید به فعالیت خود با وجود همه مشکلات ادامه دهد.

وی ادامه داد امیدواریم که پارلمان به شکل طبیعی فعالیت کند و اینکه این مسئله بر مسئله انتخاب رئیس جمهور تاثیری نگذارد.

نصرالله گفت ما مخالف تعیین رئیس جدید برای بانک مرکزی از سوی دولت پیشبرد امور و نیز مخالف تمدید رئیس فعلی هستیم.

دبیرکل حزب الله در پایان خاطر نشان کرد در اوضاع عربی هیچ دشمنی دائمی وجود ندارد و من خواهان استفاده لبنانی ها از فضاهای مثبت سیاسی به وجود آمده هستم.

خبرنگار
اخبار مرتبط