پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۳/۳ - ساعت ۱۰:۵۵

مشمولین تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم در صورت عدم تسلیم اظهارنامه جریمه نخواهند شد

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست با نمایندگان اتاق اصناف تهران گفت: مشمولین تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم، در صورت عدم تسلیم اظهارنامه جریمه نخواهند شد.

این دفعه تعامل بهتر از قبل...

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست خود با نمایندگان اتاق اصناف تهران عنوان کرد: مشمولین تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم، در صورت عدم تسلیم اظهارنامه جریمه نخواهند شد.

صدور دستور راه اندازی میز خدمت در محل اتحادیه ها و اصناف 

دکتر محمدهادی سبحانیان در نشست خود با نمایندگان اتاق اصناف تهران با تاکید برنگاه تحولی سازمان امور مالیاتی در راستای تسهیل گری، بهبود محیط کسب وکار و تکریم مودیان اظهار داشت: اصناف و کسبه ای که برای عملکرد سال1401مشمول تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم می باشند مالیات آنها به صورت مقطوع تعیین و در درگاه  خدمات الکترونیکی سازمان بارگذاری خواهد شد.

وی با بیان اینکه این دسته از صاحبان مشاغل از تسلیم اظهارنامه مالیاتی و ارائه اسناد و مدارک برای سال مذکور معاف می باشند؛ افزود: لیکن در صورت تسلیم اظهارنامه، سازمان امور مالیاتی نسبت به رسیدگی اظهارنامه آنها برابر مقررات ماده 97  قانون مالیات های مستقیم اقدام خواهد کرد.

دکتر سبحانیان در ادامه افزود: برای اولین بار صاحبان مشاغل مشمول تبصره ماده 100، در صورت عدم تسلیم اظهارنامه مشمول جریمه 30 درصدی عدم تسلیم اظهارنامه نبوده و مالیات مقطوع آنها قطعی می گردد و سازمان امور مالیاتی بدون رسیدگی، نسبت به صدور برگ مالیات قطعی آنها اقدام خواهد نمود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تقدیر و تشکر از همکاری بسیار خوب صاحبان مشاغل و اصناف با نظام مالیاتی تاکید کرد: در سال پیش رو تلاش خواهیم کرد به مشاغل رسمی و خرد فشاری وارد نشود و تمرکز سازمان بر فراریان مالیاتی خواهد بود. وی همچنین دستور راه اندازی میز خدمت سازمان امور مالیاتی در محل اتحادیه ها و اصناف در راستای تعامل، همدلی و همکاری بیشتر در این زمینه را صادر کرد.

در ادامه این نشست، نمایندگان اتاق اصناف نیز ضمن تقدیر و تشکر از همکاری سازمان امور مالیاتی برای رفع موانع و تسهیل وظایف و تکالیف مودیان ابراز امیدواری کردند این تعامل و همدلی سازمان با مودیان مالیاتی تداوم داشته باشد تا طرفین با درک شرایط متقابل بتوانند در رشد و شکوفایی کشور، بیش از پیش موثر باشند. همچنین نمایندگان اتاق اصناف ضمن ابراز علاقمندی در خصوص اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی و برقراری میز خدمت سازمان امور مالیاتی کشور در محل اتحادیه ها و اصناف اعلام آمادگی کردند.

 

اخبار مرتبط