پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۴/۷ - ساعت ۱۴:۶

استقرار ۱۹۰ پایگاه جمع آوری نذورات عید قربان در استان خراسان‌شمالی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: ۱۹۰ پایگاه جمع‌آوری نذورات عید قربان در نقاط مختلف استان دایر شد و مردم خیراتشان را به دفاتر، پایگاه‌های امداد و مراکز نیکوکاری تحویل دهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان شمالی گفت: ۱۹۰ پایگاه جمع‌آوری نذورات عید قربان در نقاط مختلف استان دایر شد و مردم خیراتشان را به دفاتر، پایگاه‌های امداد و مراکز نیکوکاری تحویل دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق 24،  مجید الهی راد با اشاره به اینکه امسال نیز همچون سنوات گذشته ۱۲ دفتر کمیته امداد در شهرستان ها و ۱۷۸ مرکز نیکوکاری آماده جمع آوری نذورات و قربانی‌های هم استانی‌های عزیز برای کمک به نیازمندان خواهند بود، بیان داشت: اکنون بیش از ۵۳ هزار خانوار زیر پوشش این نهاد هستند و با توجه به شرایط اقتصادی خانواده های تحت پوشش، این ایام فرصت خوبی برای مساعدت خیران در تامین گوشت قرمز و مایحتاج خانواده‌های نیازمند فراهم کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی تصریح کرد: نیکوکاران می‌ توانند در حد توان مالی با اهدای کمک نقدی یا در صورت تمایل اهدای بخشی از قربانی خود در راستای کمک به مددجویان این نهاد اقدام کنند.

الهی راد در ادامه افزود: علاوه بر جمع‌آوری نذورات غیرنقدی افراد شامل گوسفند زنده و گوشت گرم، نذورات نقدی خیران و نیکوکاران استان از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۰۵۸*۸۸۷۷* یا واریز به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۶۱۰ به دست نیازمندان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه سال گذشته نیکوکاران استان در عید قربان سه میلیارد ۸۹۰ میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند، اظهار داشت: در مجموع یک هزار و ۱۴۰ راس دام سبک و سنگین، ۲۴۷ راس دام توسط دفاتر امداد و ۴۲۱ کیلو گوشت قربانی نیز توسط مردم و خیرین به کمیته امداد تحویل و بین نیازمندان توزیع شد.

الهی راد با بیان اینکه پیش بینی ما این است که در عید قربان امسال به همت خیرین و نیکوکاران استان بیش از پنج میلیارد تومان کمک برای نیازمندان جمع آوری شود، خاطرنشان کرد: استان خراسان شمالی با جمعیت یک میلیون نفری ۵۳ هزار و ۲۸۹ خانوار شامل ۱۰۶ هزار و ۲۶۲ مددجو زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی افزود: از این تعداد ۵۰ درصد آن را بانوان و مابقی را مردان تشکیل می دهند که ۶۶ درصد افراد زیر پوشش در مناطق روستایی و ۳۴ درصد هم در مناطق شهری استان ساکن هستند.

اخبار مرتبط