پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۶/۷ - ساعت ۱۴:۳۵

اربعین یک نعمت بزرگ تاریخی است

معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در مرکز فرهنگی جامعه فعالان مردمی اربعین، رویداد بزرگ راهپیمایی و زیارت اربعین حسینی را یک گفتمان متعالی برای حرکت و خدمت خواند.

به گزارش شرق 24؛ مخبر پس از ارائه گزارش کار اعضا، تولید و پیگیری این حجم از فعالیت های فرهنگی و رسانه ای در مدت کوتاه شکل گیری این مرکز را نشانه توفیق و برکتی دانست که در سایه عنایات و توجهات امام حسین (ع) ایجاد می شود و اظهار داشت: محور فعالیت های اربعین کسی جز مردم نیست و دولت ها و حکومت ها صرفا می توانند نقش تسهیلگری داشته باشند. در همین راستا دولت سیزدهم نیز اقدامات متعددی را برای ایجاد سفری ارزان، ایمن و آسان تدارک دیده است اما در نهایت باید کار را به مردم سپرد تا این جریان عظیم فرهنگی شکوفاتر از گذشته به راه خود ادامه دهد.

 

وی اربعین را یک نعمت بزرگ تاریخی برای ایجاد و تقویت روحیه جهادی و تداوم در خدمت به مردم معرفی کرد.

 

مخبر توجه ویژه به نسل نوجوان برای تعمیق این مفاهیم را ضروری شمرد و افزود: کشور آماده جهش و پیشرفت است و نیرویی که می تواند این جریان را پیش ببرد همین نسل تازه و آشنا با فرهنگ حسینی است. از این رو باید تحول و حرکت را نیز با اربعین گره زد تا به نیروی محرکه توسعه و پیشرفت در جامعه تبدیل شود. 

 

در این بازدید جمعی از اعضا جامعه فعالان مردمی اربعین نیز به ارائه گزارش هایی از اقدامات فرهنگی و رسانه ای این مرکز برای اربعین سال جاری پرداختند.

 

گفتنی است معاون اول رئیس‌جمهور در این بازدید با حضور در اتاق رصد این مرکز ضمن ارتباط تصویری با گروه های مردمی در مرزهای کشور، در جریان آخرین وضعیت نحوه خدمات رسانی به زوار و برخی مشکلات موجود قرار گرفت و دستوراتی برای رفع آنها صادر کرد.

اخبار مرتبط