پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۶/۷ - ساعت ۲۲:۵۷

انتقال آب به استان‌های فلات مرکزی از برنامه‌های جدی دولت است

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور‌ گفت: اقدامات اساسی و زیربنایی دولت، ورود جدی به موضوع آب است که یکی از این طرح‌ها انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های فلات مرکزی و دارای تنش آبی است.

به گزارش خبرگزاری شرق۲۴ به نقل از فارس،حجت الاسلام والمسلمین حسن درویشیان، رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور‌ ظهر امروز در ششمین روز از هفته دولت در مسجد امام رضا(ع) بجنورد و در بین نمازگزاران، با بزرگداشت هفته دولت و یاد تمام شهیدان به ویژه شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنر، با اشاره به اقدامات خوب دولت در حوزه های مختلف، اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم دولت در زمینه اجرا و پیگیری طرح های ایجاد آب پایدار و مدیریت آب است که در استان نیز نظیر این طرح ها در حال پیگیری است. 

 

وی گفت: اقدامات اساسی و زیربنایی دولت، ورود جدی به موضوع آب است و طرح هایی در این زمینه در حال اجرا و پیگیری است و با تاکید رئیس جمهور به طور همزمان چهار طرح انتقال آب از خلیج فارس به استان های دارای تنش آبی در حال انجام است. 

 

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور‌ با اشاره به رویکرد میدان محوری دولت و حضور مکرر ریاست جمهوری و وزیران دولت سیزدهم در میان مردم افزود: سفرهای استانی در شناسایی نیازمندی ها و درک صحیح و میدانی مشکلات مردم بسیار موثر است و بسیاری از تصمیمات ملی و کشور در نتیجه حضور در سفرهای استانی اتخاذ می شود. 

 

وی با اشاره به اینکه لازم است اقدامات و دستورالعمل هایی تدوین شود تا بستر برای واگذاری کار به دست مردم فراهم شود، تصریح کرد: نمونه های متعددی وجود دارد که مردم حضور پیدا کردند و کار به خوبی پیش رفته است. 

 

وی با بیان اینکه نظارت مردمی بهترین نظارت ها است، اظهارداشت: یکی دیگر از رویکردهای دولت شفاف سازی است و باید تمام فعالیت ها برای مردم شفاف منعکس شود. 

 

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان با بیان اینکه یکی دیگر از رویکردهای دولت سیزدهم که رئیس جمهور مکرر به آن اشاره می کنند، پرداخت عادلانه حقوق است، اضافه کرد: رییس جمهور در این زمینه دستور اکید پیگیری به سازمان استخدامی کشور دادند. 

وی دولت سیزدهم را دولت مردمی، تحول گرا و در میدان دانست و افزود: پایه دولت تحقق منویات مقام معظم رهبری با تاکید بر عدالت گرایی، جهادی عمل کردن و تلاش شبانه روزی است و همچنین رویکرد دولت عدالت محوری و توزیع منابع به صورت عادلانه در تمام استان ها است. 

 

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور‌ با بیان اینکه رئیس جمهور مکرر برای پیگیری مشکلات مردم در حوزه های اقتصادی و معیشتی به وزیران تاکید دارند، اظهارداشت: اقدامات دولت در زمینه رشد شاخص های اقتصادی، آزادسازی ارزهای گروگان گرفته شده، و... اتفاقات جهادی توسط دولت سیزدهم است.

 

وی با اشاره به توفیقات دولت سیزدهم درحوزه تبادلات خارجی، افزود: اقدامات خوبی توسط دولت انجام شد و دیپلماسی فعال دولت سبب شد تا کشور به عضویت حوزه بریکس در آید.

 

حجت الاسلام درویشیان افزود: به اعتقاد کارشناسان درحوزه معدنی درکشور ظرفیت ایجاد اشتغال برای بیش ازپنج میلیون نفر فراهم است که بیشتر از درآمد نفتی است. 

 

رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور‌ گفت: افتخار می کنیم که امروز کشور و نظام جمهوری اسلامی با حضور مردم و عنایت اهل بیت و خون پاک شهیدان علی رغم تمام دشمنی های معاندان، توانسته در دنیا کشوری مستقل و سرافراز بماند.  

 

وی اضافه کرد: حق مردم، آسایش و رفاه و زندگی در تراز انقلاب اسلامی است که دولت سیزدهم در تلاش است تا این زمینه فراهم شود.

اخبار مرتبط