پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۷/۲۴ - ساعت ۱۰:۸

جشنواره رسانه‌ای ابوذر در بجنورد برگزار می‌شود

دبیر نهمین جشنواره رسانه ابوذر خراسان شمالی گفت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان خراسان شمالی در ۱۰ محور و ۹ قالب برگزار می‌شود.

محسن امیری، مسئول بسیج رسانه خراسان شمالی اظهار کرد: نهمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر خراسان شمالی برگزار می‌شود.

وی گفت: این جشنواره همه ساله با ارسال آثار رسانه‌های مختلف استان برگزار می‌شود و پس از داوری، آثار برتر انتخاب و منتخبین برای شرکت در جشنواره ابوذر کشور به تهران اعزام می شوند.

دبیر نهمین جشنواره رسانه ابوذر خراسان شمالی افزود: این جشنواره در ۱۰ محور و ۹ قالب پیگیری می شود که آثار تولیدی شرکت کنندگان حتما باید در یکی از رسانه های مکتوب، مجازی، دیداری یا شنیداری دارای مجوز و یا رسانه ملی منتشر شده باشد.

مسئول بسیج رسانه خراسان شمالی به قالب‌ها این جشنواره اشاره کرد و بیان داشت: کلیپ و گزارش ویدئویی، یادداشت و سرمقاله‌، گزارش خبری، موشن‌گرافی، اینفوگرافی، پادکست، مصاحبه، مستند، عکس، تیتر قالب های این جشنواره جهت ارسال آثار هستند.

امیری افزود: ارسال اثر منتشر شده در رسانه های رسمی نباید به صورت بریده نشریه باشد بلکه باید صفحه کامل آن نشریه، که اثر در آن منتشر شده است، ارسال شود.

دبیر نهمین جشنواره رسانه ای ابوذر با بیان اینکه آثار رسیده به دبیرخانه از لحاظ مالکیت معنوی مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: در رسانه های مجازی که آثار بی نام منتشر می شود، ذکر کد مطلب ضروری است.

امیری اضافه کرد: باید عکس ها به صورت اصل ارسال شود، به عبارتی با فتوشاپ یا ابزار دیگر به صورت اغراق آمیز دستکاری نشده باشد.

وی ادامه داد: آثاری که به طور مشترک وگروهی تهیه شده باشند، در صورت راهیابی به مرحله نهایی، گروه تولید کننده به عنوان برنده اعلام خواهند شد.

وی گفت: آثار مستند، موشن گرافیک و آثار نمایشی با محوریت موضوعات جشنواره باید در پایگاه اطلاع رسانی، خبرگزاری ها، پایگاه خبری، مطبوعات، صدا وسیما و یا رسانه های مستقل استان منتشر شده باشد و آثار ارسالی باید در موضوعات اصلی جشنواره وطبق ریز موضوعات هر سر فصل به جشنواره ارسال شود.

امیری با بیان اینکه آثار ارسالی به جشنواره باید در بازه یکم فروردین تا اول آذر ماه سال جاری منتشر شده باشد، افزود: هر فرد مجاز به ارسال حداکثر ۴ اثر درهر قالب جشنواره است.

مسئول بسیج رسانه خراسان شمالی تصریح کرد:  پایان آذر ماه آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره است.

نیما مرادی خبرنگار
اخبار مرتبط