پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۷/۲۶ - ساعت ۱۰:۹

جهان اسلام در قضیه فلسطین باید به خروش بیاید

باید در قضیه فلسطین تماشاگری به پایان برسد و کل جبهه مقاومت به خروش بیاید تا دیگر اثری از صهیونیسم نماند.

حجت الاسلام رضا نوری، نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در تجمع مردم مرکز خراسان شمالی علیه اقدامات رژیم کودک کش صهیونیسم اظهار کرد: زمانی که حزب متجاوز بنا گذاشته شد، بنابراین بوده که رژیمی را ایجاد و بعد از آن کشوری را پیدا و مردم را بیرون و کشور را به خود اختصاص دهند.

وی گفت: انگلیس این رژیم غاصب را بنیانگذاری، حمایت و کمک کرد، و یهودیان سراسر دنیا را در این منطقه جمع کردند و در مقابل هیچ حمایتی از سوی سایر کشورها برای فلسطین نبود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: حمایت انگلیسی ها از رژیم کودک کش صهیونیسم باعث شد که آنها هسته ای شوند و بمب های هسته ای بسازند و نیروهایشان را به انواع سلاح های پیشرفته مجهز کنند.

حجت الاسلام نوری با اشاره به اینکه قریب به ۷۵ سال از اشغال فلسطین توسط این رژیم غاصب می گذرد، گفت: در این مدت تمام قدرت های استکباری و ظالم حامی صهیونیستم بودند که این رژیم کودک کش جنایت هایش را از حد گذراند.

وی ابراز داشت: زمانی که مردم فلسطین نسبت به این اتفاق ها اعتراض کردند انگلیس به میدان آمد و ۱۲ هزار نفر از فلسطینی‌ها را به شهادت رساندند، لذا امروز این مسلمانان مظلوم که کشته می شوند، با حمایت ها و محوریت انگلیس بوده است.

حجت الاسلام نوری ابراز داشت: شهر غزه با تراکم بالا جمعیتی که دارد هر روزه موشک باران می شود، تا جایی که بیمارستان که طبق تمام کنوانسیون های بین المللی کسی حق زدن آن ها را ندارد، این حرکت توسط رژیم غاصب صهیونیستم اجرایی شد و جنایتی باورنکردنی را به بار آوردند.

وی خاطرنشان کرد: امروزه، آمریکا موشک‌ها و سلاح ها را خلاف قوانین بین المللی در اختیار رژیم کودک کش صهیونیسم قرار می دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی بیان داشت: همه جهان اسلام در اطراف غزه این حوادث را تماشا می کنند، تماشاگری باید به پایان برسد و کل جبهه مقاومت باید به خروش بیاید تا دیگر اثری از نماند.

نیما مرادی خبرنگار
اخبار مرتبط