پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۸/۸ - ساعت ۹:۳۱

اجرای ۸۰۰ کیلومتر فیبر نوری با همکاری بسیج سازندگی

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه علیه السلام استان :اجرای ۸۰۰ کیلومتر فیبر نوری با همکاری سازمان بسیج سازندگی و شرکت مخابرات خراسان شمالی اتفاقی بسیار مهم است که با انعقاد این تفاهم‌نامه می‌توان گام‌های بلندی در راستای توسعه مناطق محروم برداریم.

 اسماعیل فرجی در آیین امضا تفاهم‌نامه میان سازمان بسیج سازندگی و شرکت مخابرات خراسان شمالی، اظهار داشت:  اجرای 800کیلومتر فیبر نوری با همکاری سازمان بسیج سازندگی و شرکت مخابرات خراسان شمالی اتفاقی بسیار مهم است که با انعقاد این تفاهم‌نامه می‌توان گام‌های بلندی در راستای توسعه مناطق محروم برداریم.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری، تصریح کرد: با هدف تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری در جهت رسیدگی به امور محرومین و نیازمندان و توسعه و بسط خدمت‌رسانی به مستضعفان خراسان شمالی این تفاهم‌نامه به امضا رسید که امیدواریم هرچه زودتر این مهم تحقق پیدا کند.

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی در ادامه برکات این پروژه برای مناطق محروم را برشمرد و افزود: افزایش پهنای باند اینترنت در مناطق محروم شهرستان‌ها کمک شایانی به بنیه اقتصادی، اشتغال‌زایی، خودکفایی، رفع محرومیت و فراهم کردن امکانات زندگی برای روستائیان و  مناطق محروم می‌کند که این موضوع خود عامل بسیار مهمی در توسعه اقتصادی استان است.

فرجی در پایان رفع محرومیت‌ از مناطق روستایی را در جهت جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها از برنامه‌های مهم در کشور دانست و ادامه داد: تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستائیان، احداث زیرساخت‌های ارتباطی  و ایجاد اشتغال در مناطق محروم استان موجب توسعه اقتصادی و همچنین جلوگیری از بوجود آمدن آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

اخبار مرتبط