پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۲/۸/۵ - ساعت ۹:۲۵

تهران بجنورد، فقط روزی یک پرواز

روزانه یک پرواز از فرودگاه بجنورد تا پایان آبان ماه انجام می‌شود‌

به نقل از تسنیم :
معاون عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: با پیگیری‌های مسئولین استان به ویژه استاندار و با قول مساعد رئیس سازمان هواپیمایی کشور، تا پایان آبان ماه روزانه یک پرواز از فرودگاه بجنورد انجام می‌شود.

مهدی رشیدی پیرامون مسائل ومشکلات فرودگاه شهدای مرکز استان و بخصوص کمبود پروازها در این فرودگاه اظهار داشت: با تکیه بر پیگیری‌های قبلی مسئولین استان به ویژه استاندار و با قول مساعد رئیس سازمان هواپیمایی کشور، تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که تا پایان آبان ماه روزانه یک پرواز از فرودگاه بجنورد انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به اینکه برای ایر لاین‌ها باید شرایط فراهم باشد تا خدمات ارائه دهند، گفت؛ شرایطی باید برای مجاب کردن شرکت‌های هواپیمایی جهت پرواز در کریدور خراسان شمالی ایجاد می‌شد تا کنسلی پرواز ها به حداقل برسد و ما نیز در تلاش هستیم تا بتوانیم این شرایط را فراهم کینم.

وی در ادامه افزود:  سیستم پروازی در کشور افت داشته اما با پیگیری‌های صورت گرفته در سفر رئیس جمهور به استان یکی از مهم‌ترین مصوبات سفر تخصیص 80 میلیارد تومان اعتبار  برای فرودگاه شهدای بجنورد بود که در دو سال اخیر در حوزه عمرانی  و بحث ماشین آلات و تکمیل تجهیزات این امر محقق شد.

رشیدی در ادامه به علل کاهش پرواز در فرودگاه شهدای بجنورد اشاره کرد و گفت: به علت های مختلف از جمله ضعف و کمبود ناوگان حمل ونقل هوایی کشور و نبود استقبال از طرف ایرلاین‌ها، شمار پرواز در فرودگاه بجنورد بسیار کاهش یافت امیدواریم با پیگیری های انجام شده مشکل حمل و نقل هوایی استان رفع گردد.

اخبار مرتبط