پایگاه خبری تحلیلی دیار مشرق ۲۴

۱۴۰۳/۳/۱۵ - ساعت ۲۱:۵۶

۷۰روستای خراسان‌شمالی از آب شرب پایدار بهره‌مند می شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: ۷۰ روستا در قالب طرح جهاد آبرسانی تا پایان امسال از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

رضا عطایی در گفت‌وگو با رسانه ها اظهار کرد: جهاد آبرسانی به روستاها از طرح‌های خوبی است که در دولت سیزدهم برای تأمین آب پایدار وارد فاز اجرا شد و سهم خراسان شمالی از این طرح ۱۶۴ روستا است.

وی افزود: این طرح آبرسانی در قالب چهار مجتمع روستایی «پایین دست شیرین دره»، «کهنه جلگه»، «پرسه سو» و «زیدرسرانی» در خراسان شمالی اجرا می‌شود و تاکنون ۱۹ روستا در این طرح از نعمت آب شرب پایدار بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی بیان کرد: هزینه کل اجرای طرح جهاد آبرسانی در خراسان شمالی پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) سپاه اجرا می‌شود.

عطایی با اشاره به نوسازی شبکه‌های فرسوده آبرسانی در خراسان شمالی، گفت: ترمیم و نوسازی ۱۲۰ کیلومتر از شبکه‌های فرسوده آب در خراسان شمالی امسال در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تخصیص اعتبارات لازم تلاش می‌شود با اصلاح شبکه‌های فرسوده از هدر رفت آب جلوگیری کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی تصریح کرد: سالانه ۸۵ میلیون متر مکعب آب از ۵۸۰ حلقه چاه، قنات، چشمه و سه سد شیرین دره، بیدواز، و بارزو استحصال، تصفیه و بعد از ذخیره سازی در ۶۶۰ باب مخزن به حجم ۳۰۰ هزار متر مکعب از طریق هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع در میان ۲۶ شهر و ۷۵۰ روستا توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط